Що таке А-Церумен Нео Плюс
Як діє медичний засіб А-Церумен Нео Плюс
А-Церумен Нео Плюс розм'якшує, після чого розчиняє сірчані пробки (суху і м'яку вушну сірку)1. Після видалення пробки у вусі знову починає вироблятися сірка, яка виконує захисну і зволожуючу функції. А-Церумен Нео Плюс розчиняє сірчані пробки і перешкоджає їх повторному виникненню, регулюючи вироблення сірки в слуховому проході.

Профілактична дія1
  • Регулярне застосування для якісної гігієни органів слуху
  • Профілактика утворення сірчаних пробок
1Відповідно до інструкції по застосуванню.
Склад А-Церумен Нео Плюс
А-Церумен Нео Плюс - медичний виріб для очищення вушного проходу, рекомендований для всієї родини, включаючи дітей з народження (тільки для засобу у формі крапель)1. У його склад входять сурфактанти - поверхнево-активні речовини (ПАР)2. У повсякденному житті люди регулярно стикаються з ПАР. Вони входять до складу деяких продуктів харчування.

Що таке поверхнево-активна речовина (ПАР)?
ПАР розчиняє жирові речовини. Вона змінює поверхневий натяг між двома поверхнями (тобто натяг, існуючий на границі або поверхні розділу двох середовищ). Даний компонент перешкоджає прилипанню бруду до поверхні. Залежно від конкретної людини вушна сірка може на 20-50% складатися з ліпідів (жирових речовин). Беручи до уваги жирну, віскообразну консистенцію сірчаної пробки, використання загальновизнаних властивостей ПАР стає очевидним.

1Відповідно до інструкції по застосуванню.
2 П.Рапиейко и др. Оценка эффективности средства для удаления ушной серы А-Церумен. Анналы Университета им.М.Склодовской-Кюри, секция Медицина, Том lX, Приложение. XVI. № 6, 2006.
Сірчані пробки
Що таке вушна сіра?
Вушна сірка (лат. сerumen) - це назва секреції, що виробляється сірчаними залозами, розташованими в хрящової частини зовнішнього слухового проходу1.
Залози, що виробляють вушну сірку, покриті м'язовою тканиною, скорочення якої сприяє просуванню вушної сірки в напрямку зовнішнього слухового проходу.

Увага!
Вушна сірка може утворюватися при впливі на шар епідермісу (чужорідне тіло, тиск), а також в результаті нервового напруження.

1В.Т. Пальчун и др. Оториноларингология. Учебник. Москва, ГЭОТАР-Медиа, 2011.
Симптоми сірчаних пробок
Щоб точно визначити наявність сірчаної пробки, необхідно проконсультуватися з фахівцем.
На наявність сірчаної пробки можуть вказувати наступні сімптоми:
  • гул у вухах;
  • шум або дзвін у вухах;
  • часткове зниження гостроти слуху;
  • запаморочення;
  • роздратування, біль.
Увага!
Дані симптоми можуть свідчити не тільки про наявність сірчаних пробок, а й про інші захворювання. Для постановки точного діагнозу необхідна консультація фахівця.
Люди, у яких часто утворюються сірчані пробки, можуть легко розпізнати їх симптоми.

1В.Т. Пальчун и др. Оториноларингология. Учебник. Москва, ГЭОТАР-Медиа, 2011.
Ускладнення
Слід обов'язково видаляти сірчані пробки.

Якщо не видаляти сірчані пробки, вони збільшуються в розмірах і тверднуть. В результаті видалення такої пробки стає більш ризикованим і складним1.
Також існує ймовірність розвитку інфекції між сірчаної пробкою і барабанною перетинкою, особливо в тому випадку, коли туди потрапляє вода (наприклад, при купанні). Це може привести до зовнішнього отиту.
Крім того, певний ризик пов'язаний з неправильною гігієною органів слуху. Наприклад, застосування ватних паличок може сприяти зсуву сірчаної пробки до барабанної перетинки, що не тільки погіршує симптоми, але і може привести до пошкодження барабанної перетинки.
Нарешті, якщо не вирішити проблему з виробництвом сірчаної пробки на початковій стадії, вона може привести до незворотної часткової втрати слуху. Це особливо характерно для літніх людей.
Видалення сірчаних пробок
В цілому існує два методи видалення сірчаних пробок: фізичне або механічне видалення і розчинення. Часто ці два способи використовуються спільно1.

1. Розчинення (церуменолізіс) або як мінімум розм'якшення сірчаних пробок застосовується вже досить довгий час. Ще в 1-му столітті нашої ери доктор Авл Корнелій Цельс описував подібну техніку в своєму трактаті про медицину («DeMedicina»).
За минулі роки було випробувано безліч компонентів, таких як оливкова олія або парафін, перекис водню або двовуглекислий натрій. Ці інгредієнти використовуються досі. З розвитком хімії в медицині стали застосовуватися і нові речовини, такі як докузат натрію.
2. Механічне видалення практикується вже досить тривалий час. Дана процедура виконується за допомогою кюретки, яка дозволяє вискоблити навіть суху сірчану пробку.
Промивання почали застосовувати в 19 столітті, коли з'явилася професія ЛОР-лікаря. Впорскування теплої води сприяє виведенню пробки. Однак пробку набагато легше видалити, якщо попередньо розм'якшити її за допомогою спеціально розробленого розчину.

1В.Т. Пальчун и др. Оториноларингология. Учебник. Москва, ГЭОТАР-Медиа, 2011.
Гігієна вух
Необхідність гігієни вух
Гігієна органів слуху не менш важлива, ніж гігієна порожнини рота і носової порожнини.
Вуха грають найважливішу роль в сприйнятті інформації та повсякденному спілкуванні. Щодня вони можуть піддаватися впливу різного устаткування (навушники, гарнітури, слухові апарати), в них проникає пил і бруд з навколишнього середовища. Все це збільшує секрецію вушної сірки, що з часом призводить до утворення сірчаних пробок.
Необхідно регулярно проводити гігієну органів слуху і тримати зовнішній слуховий прохід в чистоті. Медичний виріб А-Церумен Нео Плюс - це надійний, м'який і зручний спосіб догляду за органами слуху для всієї родини. В основі дії медичного виробу А-Церумен Нео Плюс лежить формула, до складу якої входять поверхнево-активні речовини (сурфактанти). Вони сприяють видаленню сірчаних пробок, розчиняючи їх і перешкоджаючи їх повторному виробленню1
Простий в застосуванні і не вимагає промивання, даний засіб може призначатися навіть дітям з самого народження*.

Увага!
Медичний виріб А-Церумен Нео Плюс - це важлива частина якісної гігієни органів слуху і турбота про здоров'я всієї родини.
*Для форми флаконів-крапельниць, згідно з Інструкцією по застосуванню.
1Згідно з інструкцією із застосування.
Медичний засіб А-Церумен Нео Плюс і діти
  • Вуха дітей
У порівнянні з дорослими діти мають більш вузький слуховий прохід, який повністю розвивається тільки до семи років1.
Таким чином, забруднення в вухах дітей накопичуються швидше, що може привести до утворення сірчаних пробок. Чим вужче слуховий прохід, тим вище ризик, включаючи ризик виникнення важкого зовнішнього отиту у немовлят, особливо у тих, які вчаться плавати.
У немовлят і дітей старшого віку вушна сірка зазвичай пластична. Вушна сірка у дорослих людей більш щільна і суха. Неправильне застосування ватних паличок дорослими людьми призводить до того, що вушна сірка проштовхується вглиб вуха.
Якщо слуховий прохід вузький, механічне видалення сірчаної пробки у дітей, що виконується фахівцем, стає ще більш проблематичним і небезпечним.

  • До чого може привести відсутність догляду за органами слуху у дітей?
Відсутність регулярної гігієни вух немовлят і дітей старшого віку може викликати наступні проблеми:
  1. дзвін або шум у вухах;
  2. відчуття закладеності вуха;
  3. аутофонія (посилене сприйняття власного голосу, особливо при купанні, прийнятті душу або митті волосся);
  4. запаморочення;
  5. ризик виникнення подразнення шкіри;
  6. зовнішній отит (запалення зовнішнього слухового проходу, яке розвивається від козелка до барабанної перетинки. Симптомами захворювання є набряк тканин слухового проходу, гострий біль та іноді виділення).

Увага!
При перевірці слуху у новонароджених і немовлят часто потрібно очистити зовнішній слуховий прохід. Завдяки своїй м'якій дії і простоті використання, медичний виріб А-Церумен Нео Плюс може призначатися дітям з самого народження*, що дозволяє дбайливо очистити слуховий прохід і спростити процедуру аудіоскрініга.

1В.Т. Пальчун и др. Оториноларингология. Учебник. Москва, ГЭОТАР-Медиа, 2011.
*Для форми флаконів-крапельниць, згідно з Інструкцією по застосуванню.